Kalendarz Europejskich imprez lotniczych

2019

 

Sprawdź gdzie w tym roku warto się wybrać!

Maj 2019

 

Czechy:
– North American P-51 D Mustang „Excalibur” (D)
– Supermarine Spitfire Mk XVI (S)
– Extra 300 SR – Martin Šonka (D)
– The Flyings Bulls Aerobatic Team – 4x XtremeAir Sbach 342 (XA42) (D)
– Bell AH-1S COBRA (D)
– MIG 15 UTI – Czech Flying Legends (D)
– Beechcraft C-45H Expeditor “Southern Comfort” (D)
Polska:
– Yakovlev Yak 3U R2000 – Mateusz Strama (D)
Łotwa:
– Baltic Bees Jet Team – 6x Aero L-39C Albatros (D)
Słowacja:
– 2x Fokker 100 OM-BYB + OM-BYC (D)
– Airbus A319 OM-BYA (D)
– Očovskí Bačovia: 4x L-23 Super Blaník (D)
– Aero L-29 Delfín (D)
– Compact Skydive Team (D)
– Yakovlev Yak-52 (S)
– Gyrocopter Falcon
Szwajcaria:
– P3 Flyers – 5x Pilatus P-3  (D)
Węgry:
– MX Aircraft MXS – Zoltán Veres (D)
– Blackshape Gabriél (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.festivalletectva.sk

Czerwiec 2019

 

Czechy:
– Aero L-159 ALCA (D)
– Aero L-39 Albatros (D)
– Saab JAS 39 Gripen (D)
– The Flyings Bulls Aerobatic Team – 4x XtremeAir Sbach 342 (XA42) (D)
– Extra 300SR – Martin Šonka (D)
– PZL W-3A Sokół (D)
Pozostałe:
– North American P-51 D Mustang „Excalibur” (D)
– Supermarine Spitfire (D)
– Caudron G.III (D)
– Boeing Stearman (D)
– Bücker Bü 133 Jungmeister (D)
– Bücker Bü 181 Bestmann (D)
– Bücker Bü 131.1 Jungmann (D)
– Blériot XI (D)
– Nieuport XII (D)
– Morane-Saulnier BB (D)
– Fokker D VIII (D)
– Fokker Dr. I (D)
– de Havilland Tiger Moth (D)
Red Bull:
– North American B-25J „Mitchell“ (D)
– Chance Vought F4U-4 „Corsair“(D)
– North American T-28B „Trojan“ (D)
– Fairchild PT-19 (D)
– Bölkow BO105 (D)
– Bristol 171 Sycamore (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://aviatickapout.cz

Belgia:
– Agusta A109-BA (D)
Czechy:
– 2x Aero Vodochody L-159A ALCA (D)
– SAAB JAS-39C Gripen (D)
Dania:
– Baby Blue Display Team – 4x SAAB T-17 Supporter (D)
Irlandia:
– Pilatus PC-9M (S)
Niemcy:
– Lockheed P-3C Orion (D)
– Westland Sea Lynx Mk.88A (S)
Słowacja:
– LET-410 Turbolet (S)
Szwajcaria:
– McDonnell Douglas F/A-18C Hornet (D)
Wielka Brytania:
– BBMF Avro Lancaster (D)
– BBMF Hawker Hurricane (D)
– BBMF Supermarine Spitfire (D)
– BAE Systems Hawk T1 (S)
– Red Arrows – RAF Aerobatic Team – 9x BAE Hawk T1
– Eurofighter Typhoon FGR4 (D)
– Grob Tutor T1 (D/S)
– Hawker Siddeley Harrier GR3 (S)
– Panavia Tornado F3 (S)
– Panavia Tornado FGR4 (S)
– SEPECAT Jaguar GR3 (S)
– Short Tucano T1 (D)
– Sea Harrier FA2 (S)
Pozostałe/Cywilne:
– Airbus Helicopters H145 (S)
– Auster III (S)
– Auster V (S)
– Avro Anson C19 (S)
– BAC Jet Provost T5 (D/S)
– BAC Strikemaster Mk.82A (D/S)
– Boeing Stearman (D)
– de Havilland Chipmunk (S)
– de Havilland Tiger Moth (S)
– Fairchild Argus (D/S)
– Grumman AA-5 (S)
– Hawker Hurricane I (D/S)
– Hawker Sea Fury T20 (D)
– Hispano Buchon (S)
– North American P-51D Mustang (D)
– Pitts S1S Special (D)
– Rihn DR-107 One Design (D)
– Spartan 7W Executive (S)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.cosfordairshow.co.uk

– Eurocopter EC-135
– Dutch Rush Aerobatics – Sukhoi 26M –  (D)
– Dutch Thunder Yaks – 2x Yakovlev-52 (D)
– Hawker Hunter ‚N-294’ (D)
– 2x Vultee BT-13 Valiant
– Republic P-47D Thunderbolt (G-THUN)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.oostwold-airshow.nl

Austria:
– Pilatus PC-7
Belgia:
– F-16 MLU – Dark Falcon (D)
– Red Devils – 4x SIAI-Marchetti SF.260
Czechy:
– Saab Gripen Demo (D)
Dania:
– F-16 (D)
Francja:
– Alphajet Solo Display (D)
Grecja:
-F-4E Phantom(S)
Hiszpania:
– Eurofighter (D)
Holandia:
– Hawker Hunter (D)
– Boeing CH-47 Chinook (D/S)
– Dutch Rush Aerobatics – Sukhoi 26M – (D)
– Dutch Thunder Yaks – 2x Yakovlev-52 (D)
– Fokker S-11 (D)
– F-16B J-066 (S)
– Lockheed C-130 Hercules (S)
– Boeing AH-64D Apache (S)
– Eurocopter AS532U2 Cougar (S)
– Eurocopter EC-120 (S)
– NH Industries NH90 (S)
– AgustaWestland AW139 (S)
– Eurocopter EC135 (S)
– GippsAero GA8 Airvan (S)
– Dornier Do 228 (s)
– Pilatus PC-7 (S)
NATO:
– E-3 AWACS (S)
Niemcy:
– Tornado (S)
Norwegia:
– 2x F-16 (S)
Szwajcaria:
– Patrouille Suisse – 6x Northrop F-5E Tiger II (D)
Węgry:
– Boeing C-17 Globemaster III (S)
Wielka Brytania:
– Red Arrows – RAF Aerobatic Team – 9x BAE Hawk T1 (D -14.06)
– The Blades Aerobatic Team – 4x Extra EA-300s (D) 
– Puma HC MK2 (S)
Włochy:
– Alenia C-27J Spartan (D)
– Alenia Aermacchi T-346 Master (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.defensiedagen.nl/luchtmachtdagen

Finlandia:
– McDonnell Douglas F/A-18 Hornet (D)
– Midnight Hawks – 4x BAe Hawk (D)
– Saab B17 (D)
– De Havilland Vampire (D)
– Jak-11 (D)
– Messerschmitt Bf-109 (D)
Norwegia:
– Mig-15 UTI
Polska:
– MiG-29 (D)
– Zespół Akrobacyjny Orlik – PZL-130 Orlik (D)
– Casa C-295M (S)
Szwecja:
– Saab JAS 39 Gripen (D)
Wielka Brytania:
– EF2000 Typhoon FGR.4 (D)

Lipiec 2019

 

Belgia:
– F-16 MLU – Dark Falcon (D)
Dania:
– EH-101 Merlin Mk512 (S)
Finlandia:
– Casa C-295M (S)
– F/A-18C Hornet (D)
Francja:
– Patrouille de France – 8x Alpha Jet (D)
– Boeing KC-135R Stratotanker (D)
– Breitling Jet Team – 7x Aero L-39 Albatros (D)
– Aerospatiale SA330B Puma (S)
– Aerospatiale SA342M Gazelle (S)
Grecja
– Daedalus Demo Team – T-6A Texan II (D)
Hiszpania:
– 2x EAV-8B Harrier II Plus (D)
Jordania:

– Royal Jordanian Falcons – 4x Extra 330LX (D)
– C-130H Hercules (S)
Kanada:
– C-130H/J Hercules (S)
– CP-140 Aurora (S)
Litwa:
– Alenia C-27J Spartan (S)
Niemcy:
– Airbus A400M (S)
– 3x EF2000 (S)
– 2x Panavia Tornado IDS (S)
– Lockheed P-3C Orion (S)
– Westland Sea Lynx (S)
Norwegia
– 2x F-16AM/BM (S)
Pakistan:
– C-130B/E Hercules (s)
Polska:
– An-28B1R Bryza (S)
Rumunia:
– Alenia C-27J Spartan (S)
– MiG-21 LanceR C (D)
Słowacja:
– Alenia C-27J Spartan (S)
Słowenia:
– Pilatus PC-9M Swift (D/S)
– Let L410UVP Turbolet (S)
Szwajcaria:
– F/A-18C Hornet (D)
Szwecja:
– Saab JAS-39C/D Gripen (D/S)
Turcja:
– 2x McDonnell Douglas F-4E
Ukraina:
– Iljuszyn Ił-76 (S)
– 2x Sukhoi SU-27 (S/D)
USA:
– F-16 Viper Demo Team – F-16CM (D)
– Bell Boeing CV-22B Osprey (D/S)
– Boeing B-52H Stratofortress
– Boeing C-17 Globemaster III (S)
– Lockheed MC-130J Commando II (S)
– Boeing F-15E Strike Eagle (S)
– Boeing KC-135R Stratotanker (S)
– McDonnell Douglas KC-10A Extender (S)
– Boeing P-8A Poseidon (S)
Wielka Brytania:
– WAH-64D Apache (D)
– Wildcat AH.1 (S)
– Chinook HC.4/6A (D)
– BBMF Hawker Hurricane (D)
– BBMF Avro Lancaster (D)
– BBMF Supermarine Spitfire (D)
– Puma HC2 (S)
– Short Tucano T1 (D)
– Grob Tutor T1 (D)
– EF2000 Typhoon FGR.4 (D)
– Red Arrows – RAF Aerobatic Team – 9x BAE Hawk T1 (D)
– The Blades Aerobatic Team – 4x Extra EA-300s (D) 
Włochy:
– Frecce Tricolori – 9x Aermacchi MB-339 PAN (D)
– Panavia A-200 Tornado (S)
– Alenia C-27J Spartan (D/S)
– Eurofighter F-2000A Typhoon (D)
– Alenia Aermacchi T-346A (D)
– Leonardo HH-101A (S)
– Leonardo HH-139A (S)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.airtattoo.com

Cywilne: 
– Boeing B-17G „Sally B” (G-BEDF)
– Bristol Blenheim Mk.I (G-BPIV)
– Consolidated PBY Catalina (G-PBYA)
– Curtiss-Wright P-36C (G-CIXJ)
– Curtiss-Wright Hawk 75 (G-CCVH)
– Curtiss-Wright P.40C (G-CIIO)
– Curtiss-Wright Warhawk P40F (G-CGZP)
– De Havilland DH-9, E-8894 (G-CDLI)
– Douglas DC-3 Dakota (N877MG)
– Douglas DC-3 Dakota / C-47 Skytrain (N147DC)
– Douglas DC-3 Dakota / C-47 Skytrain (N473DC)
– Goodyear Corsair FG-1D (G-FGID)
– Grumman Wildcat FM-2 (G-RUMW)
– Grumman Bearcat F8F (G-RUMM)
– Hawker Sea Fury T.20 WG655 (G-INVN)
– Hawker Sea Fury Mk.II (G-CBEL)
– Hispano HA-1112-M4L Buchon “Yellow 7” (G-AWHM)
– Hispano HA-1112-M4L Buchon “White 9” (G-AWHH)
– Hispano HA-112 M1L Buchon (G-AWHK)
– Hispano HA-1112-M4L Buchon “Red 11” (G-AWHC)
– Hispano HA-1112-M1L Buchon “White 5”(G-AWHR)
– North American P-51D Mustang (G-SHWN)
– North American TF51D Mustang “Contrary Mary” (G-TFSI)
– Republic P-47D Thunderbolt (G-THUN)
– Supermarine Spitfire MkIa (G-AIST)
– Supermarine Spitfire Mk IXb (G-ASJV)
– Supermarine Spitfire Mk XVIII (G-BUOS)
– Supermarine Spitfire Tr.9 (G-CCCA)
– Supermarine Spitfire MkIa (G-CFGJ)
– Supermarine Spitfire MkI (G-CGUK)
– Supermarine Spitfire Tr.9 (G-CTIX)
– Supermarine Spitfire IX (G-LFIX)
– Supermarine Spitfire Vb BM597 (G-MKVB)
– Supermarine Spitfire Mk XVI (G-OXVI)
– Supermarine Spitfire FR XIV (G-SPIT)
– Supermarine Spitfire PRXI PL983 (G-PRXI)
– Supermarine Spitfire MK Vc (G-IBSY)
– Supermarine Spitfire MkVc (G-LFVC)
– Supermarine Spitfire LFVb EP120 (G-LFVB)
– Westland Lysander Mk.III V9312 (G-CCOM)
Wielka Brytania:
– Red Arrows – RAF Aerobatic Team – 9x BAE Hawk T1 (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.flyinglegends.com

Hiszpania:
– Boeing F/A-18C Hornet (D)
Łotwa:

– Baltic Bees Jet Team – 6x Aero L-39C Albatros (D)
Polska:
– F-16 Tiger Demo Team (D)
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Zespół Akrobacyjny Orlik – PZL-130 Orlik (D)
Węgry:
– Saab JAS-39C/D Gripen (D/S)
Wielka Brytania:
– EF2000 Typhoon FGR.4 (D)
– AeroSPARX – 2x Grob G109 (D)
Pozostałe / Cywilne:
– Pilatus PC-12NG
Douglas DC-3
– Pitts M12 Special
– R-44
– Team Aeroprakt (D)
– AN-2

Czechy:
– Aero L-159 Alca (D)
– Mi-24 (D)
Węgry:

– Saab JAS 39 Gripen (D)
Włochy:
– Frecce Tricolori – 9x Aermacchi MB-339 PAN (D)

Sierpień 2019

 
Czechy:
- Aero L-159 Alca (D)
- Mil Mi-171 (D)
- Mil MI-35/24V Hind (D)
Francja:
- Alpha Jet (D)
Grecja:
- F-16C Block 52+ Fighting Falcon (D)
Polska:
- F-16 Tiger Demo Team (D)
Słowacja:
- MiG-29 (D)
- Alenia C-27J Spartan (D)
- Sikorsky UH-60M Black Hawk (D)
- Fokker 100 (D)
- Airbus A319 (D)
USA:
- AH-64 Apache (S)
Węgry:
- Saab JAS 39 Gripen (D)
- Mi-24 (S)
Wielka Brytania:
- BAE Hawk T1 (S)
Włochy:

- Frecce Tricolori – 9x Aermacchi MB-339 PAN (D)
- Alenia Aermacchi M-346A (S)
Pozostałe / Cywilne:
- Supermarine Spitfire (D)
- Yak 3U R2000 – Mateusz Strama (D)
- Extra 300L - Zoltán Veres (D)
- Extra 300SR - Martin Sonka (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.siaf.sk

Chorwacja:
– Krila Oluje (Wings of Storm) – 6x Pilatus PC-9 (D)
Czechy:
– Mi-24 (D) 
– The Flying Bulls aerobatic team (D)
Francja:
– Dassault Rafale (D)
– Patrouille Reva – 3x Rutan Long-EZ (D)
Holandia:
– Boeing CH-47F Chinook
Łotwa:

– Baltic Bees Jet Team – 6x Aero L-39C Albatros (D)
Szwajcaria:
– Patrouille Suisse – 6x Northrop F-5E Tiger II (D)
– F/A-18C Hornet (D)
– Eurocopter AS332 Super Puma (D)
– Classic Formation: Douglas DC-3 + 3x Beechcraft Model 18 (Flypast)
– Hawker Hunter T.Mk.68 J-4206 (HB-RVV) (D)
– Hawker Hunter F.Mk.58 J-4086 (HB-RVU) (D)
– Patrouille Dewoitine – 2x Dewoitine D.26 (D)
– P3 Flyers – 5x Pilatus P-3  (D)
Szwecja:
– Saab JAS 39 Gripen (D)
– Swedish Air Force Historic Flight – Saab AJS37 Viggen (D)
Pozostałe / Cywilne:
– North American AT-6 (D)
– Fieseler Fi 156 Storch (D)
– Junkers F13 (D)
– Grumman TBM Avenger 3E „Charlie‘s Heavy“ HB-RDG (D)
– Bell 47 (S)
– Hawker SeaFury (D)
– Boeing Stearman (D)
– Christian Moullec (D)
– Sukhoi 26 ECLUP (D)
– Pitts S1S (D)
– Yakovlev Yak-52 – Dave Oldani (D)
– DH-115 Mk.55 Vampire (D)
– North American P-51 Mustang (D)
– PILATUS PC-24 (S)
– Bolkov Bo105C (D)
– WACO YMF F5C (D)
– North American Rockwell OV-10 Bronco

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.zigermeet.ch

Francja:
– Breitling Jet Team – 7x Aero L-39 Albatros (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.airshow.cz

Łotwa:
– Baltic Bees Jet Team – 6x Aero L-39C Albatros (D)
Rosja:

– Russkije Witiazi (Russian Knights) – 8x Su-30SM (D)
– Falcons of Russia (D)
– Strizhi (Aerobatic Team Swifts) – 6x Mikoyan MiG-29(D)
– Aerobatic Team Russ – 5x Aero L-39 Albatros (D)
– Aerobatic Team First Flight (D)
– Aerobatic Team „Colibri” (D)
Pozostałe / Cywilne:
– Pilatus PC-24 (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://aviasalon.com

Wrzesień 2019

 

Austria:
– Eurofighter Typhoon (D/S)
– Pilatus PC-7 Turbo Trainer (D/S)
– Saab 105 (D/S)
– Pilatus PC-6 Turbo Porter (D/S)
– C-130K Hercules (D/S)
– Bell 212 (D/S)
– Bell OH-58 Kiowa (D/S)
– S-70 Black Hawk (D/S)
– Aérospatiale Alouette III (D/S)
Belgia:
– F-16 MLU – Dark Falcon (D)
– A109 Solo Display Team – Agusta A109 (D)
Chorwacja:
– Krila Oluje (Wings of Storm) – 6x Pilatus PC-9 (D)
Czechy:
– The Flyings Bulls Aerobatic Team – 4x XtremeAir Sbach 342 (XA42) (D)
Francja:
– Breitling Jet Team – 7x Aero L-39 Albatros (D)
Hiszpania:
– Patrulla Aguilla – 7x CASA C-101 (D)
Polska:
– Zespół Akrobacyjny Orlik – PZL-130 Orlik (D)
Red Bull:
– Douglas DC-6B (D)
– North American B-25J „Mitchell“ (D)
– Lockheed P-38 „Lightning“ (D)
– Chance Vought F4U-4 „Corsair“(D)
– North American T-28B „Trojan“ (D)
– Alpha Jet (D)
– PT – 17 Stearman (D)
– Fairchild PT-19 (D)
– Cessna CE 208 Amphibian „Caravan“ (D)
– Pilatus Porter PC-6 (D)
– Cessna 337 Skymaster „Push Pull“ (D)
– Sukhoi Su-29 (D)
– Extra 300 L (D)
– Bell Cobra TAH-1F (D)
– Bölkow BO105 (D)
– Bristol 171 Sycamore (D)
– AS 350 B3+ „Écureuil” (D)
– Bell 47 G-3B -1 (D)
Szwajcaria:
– Patrouille Suisse – 6x Northrop F-5E Tiger II (D)
– F/A-18C Hornet (D)
– Eurocopter AS332 Super Puma (D)
Szwecja:
– Swedish Air Force Historic Flight – Saab J35 Draken (D)
Włochy:
– Frecce Tricolori – 9x Aermacchi MB-339 PAN (D)
Pozostałe / Cywilne:
– Luca Bertossio – MDM Fox (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.airpower.gv.at

Belgia:
– F-16 MLU – Dark Falcon (D)
– AgustaWestland A109 (D/S)
– Red Devils Aerobatic Team – 4x SIAI Marchetti SF260 (D)
– NH Industries NH90 (D)
– C-130 Hercules (D)
– SIAI Marchetti SF260 (S)
Chorwacja:
– Krila Oluje (Wings of Storm) – 6x Pilatus PC-9 (D)
Czechy:
– Aero L-159 Alca (D)
Dania:
– C-130J Hercules (D)
Francja:
– Alpha Jet (D)
– Breitling Jet Team – 7x Aero L-39 Albatros (D)
Grecja:
– F-16 Demo Team „Zeus” (D)
Holandia:
– Hawker Hunter (D)
– North American B-25 Mitchell (D)
– Boeing CH-47F Chinook (S)
– Boeing AH-64 Apache (S)
Jordania:
– Royal Jordanian Falcons – 4x Extra 330LX (D)
Niemcy:
– Eurocopter EC-135 (D)
Norwegia
– 2x F-16 (S)
– Dassault Falcon DA20 (S)
Szwajcaria:
– Patrouille Suisse – 6x Northrop F-5E Tiger II (D)
– Eurocopter AS332 Super Puma (D)
Ukraina:
– Sukhoi SU-27 (D)
USA:
– Boeing B-52H Stratofortress
Wielka Brytania:
– Short Tucano (D)
– B-17G „Sally B” (D)
– Black Cats – 2x AgustaWestland Wildcat HMA.2 (D)
Pozostałe / Cywilne:
– FireFlies Aerobatic Display Team – 2x Van’s Aircraft RV-4(D)
– North American P-51D Mustang (D)
– The Victors – 4x Piper PA-28 Cherokee(D)
– Trescal Starduster (D)
– Raven Display Team – 5x Van’s Aircraft RV-8 (D)
– North American T-28 Trojan (S)
– North American T-6 Harvard (S)
– Boeing Stearman (S)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.sanicole.com

Austria:
– Pilatus PC-7 Turbo Trainer (D)
Czechy:
– Saab JAS 39 Gripen (D)
– Mi-24 (D) 
– Aero L-159 Alca (D)
– Airbus A319 (FP)
– CASA C-295M (S/FP)
– Mi-171 (D/S)
Finlandia:
– Midnight Hawks – 4x BAE Hawk (D)
Francja:
– Patrouille de France – 8x Alpha Jet (D – 21.09.2019)
Litwa:
– Alenia C-27J Spartan (S)
– Aero L-39 Albatros (S) 
– Eurocopter AS-365 Dauphin (S)
Łotwa:
– Antonov An-2 (S)
Niemcy:
– Panavia Tornado (S)
– Westland Sea Lynx (S)
– Eurocopter EC-135 (S)
Norwegia:
– 2x F-16 (S)
Polska:
– PZL M28 Bryza 1R (S)
Rumunia:
– MiG-21 (D) 
– Alenia C-27J Spartan (Flypast / S)
– IAR 330 PUMA (Flypast / S) 
– IAR-99 SOIM (Flypast / S) 
Słowacja:
– MiG-29 (D)
– Sikorsky UH-60 Black Hawk (S)
– Alenia C-27 Spartan (S)
Szwajcaria: 
– F/A-18C Hornet (D)
– PC-7 Team – 9x Pilatus PC-7 (D)
Szwecja:
– Swedish Air Force Historic Flight (D)
Wielka Brytania: 
– Eurofighter Typhoon FGR.4 (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.natodays.cz

Francja:
– Patrouille de France – 8x Alpha Jet (D – 22.09.2019)
Jordania:
– Royal Jordanian Falcons – 4x Extra 330LX (D)
Pozostałe / Cywilne:
– Luca Bertossio – MDM Fox (D)