Kalendarz krajowych imprez lotniczych

2019

 

Sprawdź gdzie w tym roku warto się wybrać!

Maj 2019

 

Czechy:
– The Flyings Bulls Aerobatic Team – 4x XtremeAir Sbach 342 (XA42) (D)
Litwa:
– SU-31 – Jurgis Kairys (D)
Polska:
– Su-22 (D)
– Mi-24 (D)
– W-3 WARM (D)
– Mi-8 (D)
– PZL W-3 Sokół (D)
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Yak 3U R2000 – Mateusz Strama (D)
– Bölkow BO105 – Maria Muś (D)
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)
– Cellfast Flying Team  – 3x Morane Rallye (D)
– Boeing Stearman (D)
– Aviat Husky (D)
– The Flying Dragons (D)
– Hatz Classic (D)
– Mustang Midget (D)
– Super Petrel (D)
– Virus SW121 (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://lotnicza.ilawa.com.pl

Czerwiec 2019

 

Litwa:
– SU-31 – Jurgis Kairys (D)
Polska:
– Biało-Czerwone Iskry (D)
– PZL TS-11 Iskra (D)
– Bölkow BO105 – Maria Muś (D)
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)
– Extra 330 SC – Maciej Pospieszyński (D)
– North American T-6 Harvard 4M (D)
– Yak 3U R2000 – Mateusz Strama (D)
– Piper J3C Cub / Piper Cub L-4H (D)
– de Havilland Tiger Moth (D)
– Falcon 2000S (D)
– Hatz Classic (D)
– Antonov AN-2
– 3at3 Formation Flying Team – 3x Aero AT3 (D)
– Cellfast Flying Team  – 3x Morane Rallye (D)
– Grupa Akrobacyjna Firebirds – 2x Extra 330 LC + 1x Extra 330 SC (D)
– Wojtek Bógdał – motoparalotnia (D)
Słowacja:
– Retro Sky Team (D)
Pozostałe:
– North American P-51 D Mustang „Louisiana Kid” (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl/

Polska:
– Biało-Czerwone Iskry (D – 09.06.2019)
– Su-22
– PZL SW-4 Puszczyk (D)
– Mi-2 (D)
– Bölkow BO105 – Maria Muś (D)
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Yak 3U R2000 – Mateusz Strama (D)
– Marek Choim (D)
– Cellfast Flying Team  – 3x Morane Rallye (D)
– Taylorcraft Auster (D)
– de Havilland Tiger Moth (D)
– de Havilland Canada DHC-1 Chipmunk (D)
– Robinsson R44 (D)
– Hatz Classic (D)
– Grupa Akrobacyjna Firebirds – 2x Extra 330 LC + 1x Extra 330 SC (D)
– PZL 104 Wilga (D)
– Antonov AN-2 (D)
– Piper J3C Cub / Piper Cub L-4H (D)
– The Flying Dragons (D)

Wielka Brytania:
– Airborne Pyrotechnics (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://air-festival.swidnik.pl

Czechy:
– The Flyings Bulls Aerobatic Team – 4x XtremeAir Sbach 342 (XA42) (D)
Francja:
– North American Rockwell OV-10 Bronco (D)
Polska:
– Mi-14PŁ (D)
– PZL W-3WARM (D)
– Cellfast Flying Team – 3x Morane Rallye (D)
– Mustang Midget
– Taylorcraft Auster
– PZL M18 Dromader
– Zlin Z-526F
– Antonov An-2
Wielka Brytania:
– Consolidated PBY Catalina (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://aeroklubplock.pl/piknik

Polska:
– Bölkow BO105 – Maria Muś (D)
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Yak 3U R2000 – Mateusz Strama (D)
– Grupa Akrobacyjna Firebirds – 2x Extra 330 LC + 1x Extra 330 SC (D)
– Extra 330 LC – Barbara Labus (D)
– Kaman SH-2G Super Seasprite (S)
Red Bull:
– North American B-25J „Mitchell“ (D)
– Chance Vought F4U-4 „Corsair“(D)
– North American T-28B „Trojan“ (D)
– Lockheed P-38 „Lightning“
Pozostałe:
– North American P-51 D Mustang „Louisiana Kid” (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://fajera.com

Litwa:
– SU-31 – Jurgis Kairys (D)
Polska:
– Zespół Akrobacyjny Orlik – PZL-130 Orlik (D)
– 2x North American Harvard (D)
– Extra 330 SC – Maciej Pospieszyński (D)
– Boeing Stearman (D)
– Hatz Classic (D)
Rumunia:
– Iacarii Acrobati (Aerobatic Yakers) – 3x Yakovlev Yak 52 TW (D)
Słowacja:
– Retro Sky Team (D)
Wielka Brytania:
– Consolidated PBY Catalina (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.pikniklotniczy.krakow.pl

Polska:
– Biało-Czerwone Iskry (D – 09.06.2019)
– Su-22M4 (D/S)
– Su-22UM3K (S)
– W-3 Sokół (S)
– Mi-17-1V (S)
– MiG-21bis (S)
– Mi-2 (S)
– PZL M28 Bryza 1R (S)

Oficjalna strona wydarzenia: http://21blot.wp.mil.pl/pl/37.html

Lipiec 2019

 

Polska:
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Bölkow BO105 – Maria Muś (D)
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)
– Extra 330SC – Marek Choim (D)
– Cellfast Flying Team  – 3x Morane Rallye (D)
– Grupa Akrobacyjna Firebirds – 2x Extra 330 LC + 1x Extra 330 SC (D)
– PZL M18 Dromader (D)
– Hatz Classic (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.flyfest.pl

Czechy:
– The Flyings Bulls Aerobatic Team – 4x XtremeAir Sbach 342 (XA42) (D)
– Casa 1.131E Jungman (D)
Polska:

– Bölkow BO105 (D)
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)
– Extra 330 SC – Maciej Pospieszyński (D)
– Yak 3U R2000 – Mateusz Strama (D)
– Boeing Stearman (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.pikniknowotarski.pl/

Czechy:
– Pterodactyl Flight (D)
Polska:

– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Flying Dragons Team (D)
– Fundacja Biało–Czerwone Skrzydła – 3AT3 i An-2 (D)
– CASA C-295 (D)
– Paweł „Lojak” Kozarzewski (D)
– Robinson R44 (D)
– Sky Magic S3 WAT (D)
– Wojtek Bógdał – motoparalotnia (D)
Wielka Brytania:
– Airborne Pyrotechnics (Sydney Charles Display Team) – 2x Grob 109b (D)

Polska:
– Biało-Czerwone Iskry (D)
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– F-16 Tiger Demo Team (D)
– Su-22 (D/S)
– Mi-24 (D/S)
– Mi-8 (S)
– PZL W-3 (D/S)
– PZL W-3WARM (D/S)
– Kaman SH-2G Super Seasprite (D/S)
– Mi-14PŁ (D/S)
– PZL M28 Bryza 1R (S)
– Gulfstream G550 (S)
– Lockheed C-130E Hercules (S)
– C-295 Casa (S)
– BSR – Aeronautics Orbiter (S)

Sierpień 2019

 

Polska:
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)

Red Bull:
– North American B-25J „Mitchell“ (D)
– Chance Vought F4U-4 „Corsair“(D)
– North American T-28B „Trojan“ (D)
– Lockheed P-38 „Lightning“ (D)
– Bölkow BO105 (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://flugtag.redbull.com

Arabia Saudyjska:
– Saudi Hawks – 6x BAe Hawk (D)
– C-130H Hercules (S)
Belgia:
– Extra 330SC – Stijn De Jaeghere (D)
Litwa:

– Aerobatic team ANBO – 3x Yak 50 (D)
– SU-31 – Jurgis Kairys (D)
Norwegia:
– Arctic Eagles – 3x Pitts S1 Special (D)
Polska:
– MiG-29 (?)
– PZL W-3WARM (D)
– Kaman SH-2G Super Seasprite (S)
– Mi-2 (S)
– Mi-24D (D)
– Mi-14PŁ (S)
– Zespół Akrobacyjny Orlik – PZL-130 Orlik
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Extra 330SC – Marek Choim (D)
– Grupa Akrobacyjna „Żelazny” (D)
– PZL TS-11 Iskra (D)
– 2x North American T-6 Harvard 4M (D)
– The Flying Dragons (D)
– Hatz Classic (D)
– Bölkow BO105 – Maria Muś (D)
– 3at3 Formation Flying Team – 3x Aero AT3 (D)
Szwecja:
– Hawker Hunter (D)
– Saab AJS37 Viggen (D)
– Piper Cub – Johan Gustafsson (D)
Ukraina:
– Iljuszyn Ił-76 (S)
– 2x Sukhoi SU-27 (S/D)
– Sukhoi SU-24 (S)
Wielka Brytania:
– AeroSPARX – 2x Grob G109 (D)

Oficjalna strona wydarzenia: https://aerobaltic.pl

Polska:
– PZL W-3WARM (D)
– Kaman SH-2G Super Seasprite (D)
Litwa:
– Aerobatic team ANBO – 3x Yak 50 (D)

Oficjalna strona wydarzenia: http://mazuryairshow.pl/

Polska:
– Zespół Akrobacyjny Orlik – PZL-130 Orlik (D)
– Mi-14PŁ (S)
– PZL M28 Bryza 1R (S)

Polska:
– XtremeAir XA-41 – Artur Kielak Xtreme Aerobatics (D)
– Biało-Czerwone Iskry (D)
– Grupa Akrobacyjna „Żelazny” (D)
– Grupa Akrobacyjna Firebirds – 2x Extra 330 LC + 1x Extra 330 SC (D)
– Zivko Edge 540T – Łukasz Czepiela (D)
– Wojtek Bógdał – motoparalotnia (D)
Litwa:
– SU-31 – Jurgis Kairys (D)
Słowacja:
– Retro Sky Team (D)

Wrzesień 2019

 

Polska:
– F-16 Tiger Demo Team (D)
– Biało-Czerwone Iskry (D)
– Grupa Akrobacyjna „Żelazny” (D)

Polska:
– Zespół Akrobacyjny Orlik – PZL-130 Orlik (D)
– Mi-14PŁ (S)

Polska:
– F-16 Tiger Demo Team (D)
– PZL M28B Bryza 1R (S)